Rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w roku 2023

Rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w roku 2023

Rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w roku 2023

Udostępnij

Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z partnerami ogłasza nabór do dwóch projektów rezydencjalnych. Pierwszy to rezydencje poetyckie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, a drugie – rezydencje literackie dla ludzi pióra, również w mieszkaniu polskiej noblistki.

Rezydencje literackie dla ludzi pióra w mieszkaniu Szymborskiej

Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłasza nabór do III edycji Rezydencji Literackich. Zgłoszenia można przesyłać do 8 stycznia. Uczestnicy programu – pisarze, poeci, tłumacze, redaktorzy i naukowcy – będą mieli przez miesiąc do dyspozycji mieszkanie noblistki oraz otrzymają stypendium. Mecenasem programu jest ERGO Hestia.

Wybrani przez Fundację twórcy oprócz mieszkania i stypendium otrzymają także dostęp do Archiwum Wisławy Szymborskiej w Bibliotece Jagiellońskiej. Fundacja może im także zorganizować spotkanie autorskie w Krakowie.

Rezydentami mieszkania poetki w pierwszej edycji projektu byli Joanna Ostrowska i Andrzej Titkow, a w drugiej – Mikołaj Łoziński i Linda Del Sarto.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ, a załączniki do regulaminu – TUTAJ.

Rezydencje poetyckie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Z kolei Fundacja Wisławy Szymborskiej oraz Jerzy Peterkiewicz Educational Foundation ogłaszają nabór do Projektu Rezydencji Poetyckich na rok 2023.

W ramach projektu na czterotygodniowy pobyt rezydencjalny w Krakowie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej zostaną zaproszone dwie osoby. Program Rezydencji Poetyckich skierowany jest do poetów i poetek z Polski i z zagranicy posiadających polskie obywatelstwo i/lub polskie pochodzenie.

Laureaci Programu Rezydencji Poetyckich w czasie pobytu w Krakowie będą mogli realizować projekt poetycki, którego zarys przedstawią w zgłoszeniu.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ, a załączniki do regulaminu – TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się