Nabór na rezydencje poetyckie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Nabór na rezydencje poetyckie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Rozpoczął się nabór na rezydencje poetyckie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Udostępnij

Od 11 kwietnia poetki i poeci związani z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem mogą ubiegać się o miesięczny pobyt w Krakowie w ramach projektu „Rezydencje u Szymborskiej”. To już druga edycja programu rezydencyjnego realizowanego przez Wrocławski Dom Literatury we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Nabór trwa do 25 maja.

Rok temu do ubiegania się o tę wyjątkową rezydencję w mieszkaniu Noblistki zostały zaproszone wyłącznie poetki. Możliwość pracy nad własną twórczością w pokoju Wisławy Szymborskiej przypadła wówczas Mirce Szychowiak, Annie Adamowicz i Agnieszce Kłos. Tym razem program rezydencyjny jest przeznaczony zarówno dla poetek, jak i dla poetów. Do projektu zgłaszać mogą się wszyscy pełnoletni twórcy poezji, którzy mają już za sobą debiut poetycki. Trzeba mieć na swoim koncie co najmniej jeden opublikowany tom poetycki (opatrzony numerem ISBN). Ważne jest również, aby osoby zgłaszające się do konkursu były związane z Dolnym Śląskiem, czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, czy też tematykę podejmowaną w swojej twórczości. Należy także być gotowym do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych mających miejsce podczas krakowskiej rezydencji.

Kandydatury można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy (https://tiny.pl/929bf ). Oceniany będzie przede wszystkim list motywacyjny (o objętości 1800 znaków ze spacjami), który nie może być zwyczajnym dokumentem, ale ma przybrać formę tekstu poetyckiego. Równie ważny jest opis projektu literackiego, nad którym autorka lub autor planują pracować w trakcie pobytu w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej.

Zgłoszenia zostaną ocenione przez komisję, w której zasiądą przedstawiciele i przedstawicielki Wrocławskiego Domu Literatury. Organizatorzy nagrodzą tym razem dwie osoby, które pojadą do Krakowa w sierpniu (29 lipca – 30 sierpnia) lub październiku (5 października – 3 listopada). Trzecią laureatką będzie w tym roku Hanna Janczak, która w poprzedniej edycji decyzją jury zdobyła trzecie miejsce ex aequo, ale z powodów organizacyjnych jej pobyt został zaplanowany na 2022 rok.

Zgłoszenie należy przesłać do 25 maja 2022 roku. Składa się na nie wspomniany formularz online, a także poetycki list motywacyjny, swoją bibliografię, krótki życiorys oraz opis projektu literackiego, który realizowany będzie podczas rezydencji.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://tiny.pl/929bf 

Regulamin, formularz i więcej informacji o projekcie „Rezydencje u Szymborskiej” można znaleźć na stronie www.literatura.wroclaw.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się