Ruszyły zgłoszenia do plebiscytu „Najlepsza biblioteka w Polsce”!

Ruszyły zgłoszenia do plebiscytu „Najlepsza biblioteka w Polsce”!

Ruszyły zgłoszenia do plebiscytu „Najlepsza biblioteka w Polsce”!

Udostępnij

19 lutego 2024 redakcja serwisu Granice.pl rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do plebiscytu „Najlepsza biblioteka w Polsce”. Biblioteki, które otrzymają najwięcej głosów czytelników, wygrywają pakiety pełne książek.

W poniedziałek wystartowała debiutancka odsłona plebiscytu czytelników serwisu Granice.pl na „Najlepszą bibliotekę w Polsce”. To, jak wskazują organizatorzy akcji, sposób na uhonorowanie bibliotek, stanowiących bijące serca literatury w wielu miejscowościach w Polsce.

Jak zgłosić bibliotekę do plebiscytu?

– Biblioteki nierzadko aktywnie przyczyniają się do rozwoju kultury literackiej w swojej okolicy: organizują spotkania autorskie, kluby czytelnicze czy aktywności dla najmłodszych – wylicza Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl. – Poprzez naszą inicjatywę oddajemy głos czytelnikom, którzy mogą wyróżnić swoje ulubione biblioteki – dodaje.

Zasady konkursu są proste: zgłoszone do akcji biblioteki, które zbiorą największą liczbę głosów ze strony czytelników, mają szansę na otrzymanie atrakcyjnych nagród książkowych.  Bibliotekarze, którzy chcieliby, by biblioteka, w której pracują, wzięła udział w plebiscycie, powinni przesłać dostępny na stronie: www.granice.pl/biblioteki formularz zgłoszeniowy na adres biblioteki@granice.pl.

Co istotne, udział w konkursie jest zupełnie bezpłatny, głosowanie również.  W plebiscycie udział wziąć mogą biblioteki każdego typu – miejskie, gminne, szkolne czy pedagogiczne. Szczegóły akcji określone zostały w regulaminie.

Najlepsza biblioteka w Polsce – plebiscyt serwisu Granice.pl

Głosowanie na biblioteki rozpocznie się 26.02 na stronie www.granice.pl/biblioteki. Z tej strony pobrać można także materiały dla bibliotekarzy – np. plakaty czy bannery. Warto poinformować o udziale w akcji swoich czytelników – ich aktywny udział w głosowaniu z pewnością zwiększy szanse na wygraną biblioteki! Bibliotekarze oraz czytelnicy mogą również przesyłać na adres organizatorów prezentacje najciekawszych akcji podejmowanych w bibliotekach – tak, by plebiscyt stał się również forum wymiany doświadczeń i źródłem inspiracji.

Granice.pl to polski serwis poświęcony literaturze i kulturze, który od ponad 25 lat wspiera czytelnictwo w sieci. Na łamach serwisu tworzonego przez redakcję oraz aktywnych internautów tysiące czytelników codziennie odnajdują recenzje, wywiady, felietony i wiadomości poruszające tematy związane z literaturą, filmem, serialem i popkulturą. Od ponad 15 lat co kwartał redaktorzy i Internauci wyłaniają najciekawsze premiery wydawnicze kolejnych miesięcy w ramach plebiscytów „Najlepsza książka na wiosnę”, „Najlepsza książka na lato”, „Najlepsza książka na jesień” oraz „Najlepsza książka na zimę”, a w styczniu wskazują pośród nich najlepsze „Książki Roku”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się