Spotkania z Serhijem Żadanem w Warszawie, Krakowie i Lublinie

Spotkania z Serhijem Żadanem w Warszawie, Krakowie i Lublinie

Spotkania z Serhijem Żadanem w Warszawie, Krakowie i Lublinie

Udostępnij

17, 18 i 20 sierpnia w trzech polskich miastach odbędą się spotkania autorskie z Serhijem Żadanem, jednym z najbardziej znanych ukraińskich pisarzy. Ten  prozaik, poeta, eseista i tłumacz jest doskonale znany polskim czytelnikom m.in. dzięki takim powieściom jak „Internat”, „Depeche Mode” czy „Anarchy in the UKR”.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się 17 sierpnia o godz. 19:00 w Warszawie, a konkretnie placu Defilad. Serhij Żadan przeczyta swoje wiersze, a rozmowę z pisarzem poprowadzi Marek Radziwon.

Krakowskie spotkanie z pisarzem odbędzie się 18 sierpnia o godz.18:00 w Pałacu Potockich. Osoby zainteresowane wzięciem w nim udziału powinny pobrać bezpłatne wejściówki, które dostępne będą od  godz. 12:00 9 sierpnia dostępnych na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego, w aplikacji KBF: PLUS oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków.

Spotkanie z Lublinie odbędzie się 20 sierpnia o godz. 17:00 i będzie częścią znanego mieszkańcom miasta cyklu „Kultura Enter”. Wydarzenie odbędzie się w Klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Złotej 9 na lubelskiej starówce. Wstęp na nie jest wolny, ale organizatorzy proszą o wsparcie zbiórki pieniężnej. Jedną z kwestujących osób będzie Andrzej Stasiuk.

Podczas spotkań Fundacja Fenix będzie zbierała pieniądze na rzecz obrońców Charkowa (miasta, z którym związany jest Żadan). Będzie również możliwość kupienia książek autora.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się