Adam Zagajewski, "Poezja dla początkujących", Zeszyty Literackie

Adam Zagajewski, "Poezja dla początkujących", Zeszyty Literackie

Spotkanie z Adamem Zagajewskim

Udostępnij

Wydawnictwo Zeszytów Literackich, zaprasza do siedziby "Gazety Wyborczej" ul. Czerska 8/10 w Warszawie na spotkanie z Adamem Zagajewskim promujące jego najnowszą publikację pt. "Poezja dla początkujących".

AZ
ADAM ZAGAJEWSKI


11 XII 2017 o godz. 19.00 (poniedziałek) zapraszamy do siedziby Gazety Wyborczej (ul. Czerska 8/10, Warszawa) na spotkanie z Adamem Zagajewskim z okazji wydania tomu szkiców „Poezja dla początkujących” (Zeszyty Literackie).
Spotkanie poprowadzą Adam Michnik i Aleksandra Klich.
AZ
Nowość!

ADAM ZAGAJEWSKI
Poezja dla początkujących
„Poezja ma jednocześnie bronić wyobraźni i pamiętać o największej zbrodni (ale także o każdym dniu). Bronić bogactw wyobraźni, a zarazem schodzić do współczesnych piekieł”.
Adam Zagajewski

Nowa książka Adama Zagajewskiego to opowieść o ważnych twórcach XX wieku (Czapski, Herbert, Kawafis, Kornhauser, Mann, Miłosz, Rilke, Sebald, Szymborska), o ich dziele wyrosłym z samotności, z natchnienia, ale także z solidarności, ze współodczuwania z innymi, z bolesnej lekcji historii. Zagajewski pyta, co to znaczy być artystą, co znaczy być poetą, jakim wyzwaniom należy sprostać, jak pogodzić dystans wobec świata i obowiązek istnienia w życiu publicznym. Jak i dlaczego czytać wiersze...
» zobacz
AZ
ADAM ZAGAJEWSKI
O próbach zamykania społeczeństwa obywatelskiego
Na łamach "Gazety Wyborczej" (14 X 2017) ukazał się esej Adama Zagajewskiego "O próbach zamykania społeczeństwa obywatelskiego" z jego najnowszej książki "Poezja dla początkujących"
» czytaj online

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się