Spotkanie z Tomaszem Szerszeniem - Laureatem Festiwalu Literackiego Znaczenia 2022

Udostępnij

19 września w Mazowieckim Instytucie Kultury zapraszamy na Skrzyżowania i marginesy – spotkanie z Tomaszem Szerszeniem, laureatem 2. edycji Festiwalu Literackiego Znaczenia. Autor książki „Wszystkie wojny świata”, który tworzy na skrzyżowaniu sztuki słowa, obrazu i antropologii będzie dyskutował o formach i językach wojennej przemocy.

Jak z dzisiejszej perspektywy czytać powracające obrazy katastrof czy oglądane z dystansu pozostałości po historycznych wydarzeniach? O formach, obrazach i językach wojennej przemocy będziemy rozmawiali z Tomaszem Szerszeniem - eseistą, artystą wizualnym i antropologiem - tworzącym na skrzyżowaniu sztuki słowa, obrazu i antropologii. Spotkanie, które poprowadzi Elżbieta Szymańska z MIK rozpocznie się o godz. 19:00 w naszej Czytelni słów i dźwięków Elektra.
 
Spotkanie z Tomaszem Szerszeniem jest częścią Festiwalu Literackiego Znaczenia 2022 współorganizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury. Zagadnieniom opisywanym w jego wyjątkowej książce i stawianym w niej pytaniom, będzie poświęcona tegoroczna i zarazem druga edycja festiwalu.
W Wołominie 17 i 18 września odbędą się m.in. projekcje filmowe, wystawa fotografii laureata, warsztaty plastyczne dla dzieci, czytanie poezji oraz liczne rozmowy i debaty – łącznie 11 wydarzeń.

 

Pełna informacja o wydarzeniu dostępna jest na biurze prasowym Mazowieckiego Instytutu Kultury pod poniższym linkiem:
 
https://biuro-prasowe.mik.waw.pl/204386-spotkanie-z-tomaszem-szerszeniem-laureatem-festiwalu-literackiego-znaczenia-2022
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się