„Sto lat. Książka życzeń", Wojciech Bonowicz

„Sto lat. Książka życzeń", Wojciech Bonowicz

„Sto lat. Książka życzeń”. Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem

Udostępnij

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza w czwartek 14 lutego na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, poświęcone jego najnowszej książce „Sto lat. Książka życzeń”, która ukazała się właśnie staraniem Muzeum. Spotkanie poprowadzi Antoni Bartosz, dyrektor MEK.

 

„Sto lat. Książka życzeń” to jedenaście esejów o życzeniach – tych potrzebnych na co dzień i tych składanych od święta. Wypowiadanych na głos lub powtarzanych tylko w myślach. O życzeniach bogatych w słowa, wygłaszanych z łatwością, jak i o tych zwięzłych, które często grzęzną w gardle. O życzeniach, które czasem potrzebują niezrozumiałych rytuałów. O życzeniach przychodzących w potrzebie ze słowami modlitwy. Także o takich, które trzeba spisać, a innym zaś razem zaśpiewać. Ukrytych między słowami – w spojrzeniu, w drżącym głosie, w prostym geście. O życzeniach, które zawstydzają, wzruszają, niepokoją, przywołując nasze tęsknoty i lęki. „Sto lat. Książka życzeń” to też opowieść o nas samych, składających, wypowiadających i przyjmujących życzenia, którzy tak często zapominamy, że życzenia trzeba po prostu pielęgnować.

Równolegle do tekstu Wojciecha Bonowicza biegnie tu jeszcze jedna opowieść, ukryta w obiektach z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Współtworzą one książkę, nieraz przekornie wyprowadzając historię w nieoczekiwanym kierunku. Starannie dobrane, wywołują różne nastroje, od powagi do humoru. Są same w sobie intrygującą opowieścią o mocy życzeń, poświadczoną przez konkretnych ludzi z różnych okresów.

 

Sto lat. Książka życzeń”. Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem

Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Ratusz, pl. Wolnica 1

14 lutego, godz. 18.00

– wstęp wolny –

Podczas wydarzenia będzie można zakupić książkę.

_______
Książka „Sto lat. Książka życzeń” została wydana w ramach projektu „Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja”, realizowanego przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się