Sygnety Wydawnictwa IPN – nowe nagrody za najlepsze książki historyczne

Sygnety Wydawnictwa IPN – nowe nagrody za najlepsze książki historyczne

Sygnety Wydawnictwa IPN – nowe nagrody za najlepsze książki historyczne

Udostępnij

Od środy w ramach konkursu o nagrodę Sygnety Wydawnictwa IPN internauci mogą głosować na wybraną przez siebie książkę roku 2022. Na głosy czekają 63 tytuły, na które można głosować do 31 marca. „Sygnety” będą przyznawane w sześciu kategoriach.

"W ciągu ponad 20 ostatnich lat IPN wydał ponad cztery tysiące książek i jest liderem na rynku książek historycznych w Polsce. Sygnety Wydawnictwa IPN to nasza nowa inicjatywa. Chcemy uhonorować autorów najciekawszych książek wydanych przez IPN. Nagrody są przyznawane w sześciu kategoriach: monografii, książki naukowej, popularnonaukowej, wydawnictwa albumowego, pamiętnika/relacji lub wspomnienia, a także książki wybranej w głosowaniu internautów. Tymi nagrodami chcemy wyróżnić autorów zarówno z instytutu, jak i spoza niego" - powiedział PAP rzecznik prasowy IPN dr Rafał Leśkiewicz.

Oceny publikacji biorących udział w konkursie oraz wyboru laureatów dokona Kapituła nagrody powołana przez Prezesa IPN. Kapitule przewodniczy Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, a w jej skład wchodzą: prof. Grzegorz Kucharczyk. prof. Piotr Franaszek, prof. Jan Draus, dr hab. Sławomir Cenckiewicz oraz dr Natalia Cichocka.

Laureata w kategorii "Najlepsza Książka Roku na podstawie głosowania Internautów" wyłoni głosowanie czytelników na platformie cyfrowej. Autor najwyżej ocenionej przez czytelników publikacji w danej kategorii konkursowej otrzyma możliwość wydania jej w języku obcym nakładem Wydawnictwa IPN.

"Pierwsza gala Sygnetów Wydawnictwa odbędzie się w dniu inauguracji Kongresu Pamięci Narodowej 13 kwietnia w Warszawie" - dodał rzecznik IPN. (PAP)

autor: Maciej Replewicz

mr/ pat/

źródło: https://dzieje.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się