Ogólnopolska Izba Księgarń
"Szczurołap", Jay Asher, Jessica Freeburg, Jeff Stokely

"Szczurołap", Jay Asher, Jessica Freeburg, Jeff Stokely

„Szczurołap” najnowsza książka autora „13 powodów"

Udostępnij

 Co robić, gdy piękny sen zmienia się w najgorszy koszmar? Jay Asher, który wspiął się na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa” oraz Jessica Freeburg stworzyli genialną wersję legendy o szczurołapie – niezwykłą powieść graficzną o samotności, miłości i zemście.

 Dawno, dawno temu… W małym miasteczku pośrodku gęstego mrocznego lasu żyje sobie głucha Magdalena... Okoliczni mieszkańcy unikają jej i traktują jak popychadło. Jedyną radość daje jej bujna wyobraźnia. Magdalena ma dar wymyślania opowieści… i marzy, że pewnego dnia przeżyje miłość jak z bajki. Kiedy spotyka tajemniczego przybysza, widzi w nim spełnienie swoich najskrytszych marzeń. Oczarowana zakochuje się w nim i wkracza w jego magiczny świat. Dopiero gdy lepiej go poznaje, odkrywa jego mroczną stronę. Być może chłopak, którego sobie wyśniła, jest jej najgorszym koszmarem… Dzięki niezwykłym rysunkom Jeffa Stokleya nominowanego do nagrody im. Eisnera, oraz wysiłkom Jessiki Freeburg, specjalistki od ponurych historii i legend, Szczurołap jest dla Jaya Ashera ekscytującym startem w nowy gatunek – opowieścią, która znakomicie operuje tymi samymi motywami prawdy, winy i zadośćuczynienia, które z 13 powodów uczyniły światowy bestseller.

Opinie o książce:


Przepięknie ilustrowany i lirycznie skomponowany Szczurołap wciągnął mnie od pierwszej strony. To porywające, a miejscami mrożące krew w żyłach przedstawienie jednej z najbardziej fascynujących legend, w których splatają się przekazy historyczne i świat baśni” - (Marissa Meyer, autorka bestsellerowej „Sagi księżycowej

„Jay Asher i Jessica Freeburg wyczarowali prawdziwie magicznego Szczurołapa!

Jest tajemniczy, dziwny i przerażający, ale zarazem ujmujący. Stare podanie zmienili w coś pięknego i nowego! Gorąco polecam” - (Jonathan Maberry, autor bestsellerów „New York Timesa” Rot & Ruin oraz Black Panther: Doomwar)

„Szczurołap z niezwykłą szczerością odkrywa przed nami tajemnicę i ujawnia sens jednej z najstraszniejszych legend. Asher, Freeburg i Stokely oddają prawdziwe emocje i sprawiają, że czytelnicy – łącznie ze mną – sięgają po chusteczki. Świetne!”  (Danielle Paige, autorka bestsellerowych serii „Dorothy Must Die oraz „Stealing Snow”)


POLECAMY RÓWNIEŻ:

 
 
 

13 powodów

Jay Asher

NUMER 1 NA LIŚCIE "NEW YORK TIMES’A".
„Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich”. Serial wyprodukowany przez NETFLIX.

 

Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Z przeraźliwą jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości…

Dostępne formaty:

   
 
 
 

Światło

Jay Asher

PORUSZAJĄCA LOVE STORY DLA NASTOLATKÓW, KTÓREJ NIE DA SIĘ ZAPOMNIEĆ.

Autor zekranizowanych bestsellerowych 13 powodów w Polsce sprzedano 100 tysięcy egzemplarzy tej książki. Sierra prowadzi podwójne życie, a jego rytm wyznaczają święta Bożego Narodzenia. Jedno to życie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych, którą prowadzi jej rodzina. Drugie to życie świąteczne, kiedy przychodzi czas ich sprzedaży i wszyscy przenoszą się na miesiąc do Kalifornii. Gdy podczas jednej ze świątecznych podróży poznaje Caleba, wszystko się zmienia.

Dostępne formaty:

   
 
 
 

Ty, ja i fejs

Jay Asher, Carolyn Mackler

JEDNA Z NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK 2011 ROKU WEDŁUG „PUBLISHERS WEEKLY”, TERAZ Z NOWĄ OKŁADKĄ.

Nie byłoby tej całej historii, gdyby nie facet, rzecz jasna. Josh najpierw zepsuł w ich relacjach wszystko (totalnie!), a teraz jeszcze dał Emmie link do tego nieszczęsnego fejsa… Przede wszystkim trzeba wam wiedzieć, że jest rok 1996 i kiedy Emma włącza przeglądarkę, wpisuje adres: „www.facebook.com”, i się loguje – patrzy w przyszłość. Przegląda swoje aktualne wpisy (i to aktualne jak diabli, bo sięgające aż piętnaście lat do przodu), by sprawdzić, co się zmieniło. Jaki ma status związku? Kto tym razem dzieli z nią życie, no i najważniejsze – czy jest szczęśliwa?

Dostępne formaty:

   

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się