Kryminał Marcela Woźniaka pierwszą polską powieścią bookbotową

Kryminał Marcela Woźniaka pierwszą polską powieścią bookbotową

Toruński kryminał Marcela Woźniaka w pierwszej polskiej powieści bookbotowej

Udostępnij

Połączenie wciągającej historii kryminalnej, intrygujących grafik i audiobooka. To czeka na użytkowników COMPASu - darmowego chatbota stworzonego dla mieszkańców Kujaw i Pomorza specjalnie na czas pandemii. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni pisarz Marcel Woźniak i ilustrator Tomasz Przeździecki. “Tajemnica Kolodionu” jest pierwszą w Polsce opowieścią w odcinkach, prezentowaną w ramach interaktywnego chatbota.

Co mają wspólnego odkrycie fotografii, masoni i współczesny Toruń? Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie miejscowy antykwariusz, szybko okazuje się, że tropy prowadzą do starych zdjęć kolodionowych. Czy ich legendarny skarb naprawdę istnieje? Rozpocznie się wyścig z czasem, w którym weźmie udział i policja, i poszukiwacze skarbów. Kto pierwszy odkryje Tajemnicę Kolodionu?

Opowiadanie Woźniaka to pełna tajemnic historia, której akcja rozgrywa się w Toruniu. Autor podkreśla, że nie zabraknie w niej zaskakujących zwrotów akcji oraz lokalnych akcentów. Marcel Woźniak dodaje, że niespotykana forma wymusiła na nim użycie dynamicznego języka, tak by współgrał z wyrazistymi grafikami Przeździeckiego. “Nawzajem się inspirowaliśmy, zależało mi, by ilustracje były spójne z historią. Dla mnie to zupełnie nowe doświadczenie z pogranicza komiksu, audiobooka i opowiadania w odcinkach” - tłumaczy popularny pisarz. Dodaje, że całość idealnie spoił magnetyczny głos radiowca Tomasza Kaczyńskiego.

Aby śledzić pierwszą polską opowieść bookbotową, wystarczy wejść na facebookowy profil województwa kujawsko-pomorskiego i rozpocząć konwersację, która uruchomi chatbota. Pierwszy odcinek jest już dostępny, kolejne będą się ukazywać raz w tygodniu.

COMPAS - Covidowy Omnibus i Mapa Pomocowych Akcji Specjalnych - to nowoczesny chatbot w aplikacji Messenger. Narzędzie powstało z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Stworzono je specjalnie dla mieszkańców Kujaw i Pomorza na czas pandemii. Użytkownicy znajdą w nim aktualne przepisy i dane na temat sytuacji epidemiologicznej, wskazówki dotyczące zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia, propozycje kulturalne i turystyczne, a także informacje na temat programów pomocowych dla firm. Narzędzie jest ogólnodostępne i całkowicie darmowe. Aby skorzystać z chatbota, wystarczy wejść na profil facebookowy “Kujawsko-Pomorskie” i wysłać wiadomość, która zainicjuje konwersację z chatbotem.

COMPAS powstał w ramach marszałkowskiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarczej. Program jest dofinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

O autorach:

Marcel Woźniak - autor kryminałów osadzonych w Toruniu Powtórka (2017), Mgnienie (2017) i Otchłań (2018). Były dziennikarz Radia PLUS Toruń, scenarzysta telewizyjny. Związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

Tomasz Przeździecki - autor ilustracji - absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Grafik, designer, rysownik. Operuje ekspresyjną kreską i zawężoną kolorystyką, które łączy z odręcznym liternictwem.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się