Ogólnopolska Izba Księgarń
 "Rani z Sigirji", Dorota Sumińska

"Rani z Sigirji", Dorota Sumińska

Twórczość Doroty Sumińskiej w nowej odsłonie!

Udostępnij

Wydawnictwo Literackie zapowiada twórczość Doroty Sumińskiej w nowej odsłonie! "Baśń na motywach pięknej, poruszającej legendy ze Sri Lanki".  Premiera 14 listopada!

Nota o książce:

 Wyspa skrywa tajemnicę z V wieku, kiedy na otoczonej niezwykłymi historiami skale Sigiriji zbudowano olśniewający pałac sięgający chmur. Miejsce to stało się zarzewiem walki ludzi z małpimi bogami. Wszystko zaczęło się od pewnej małpy w ludzkim wcieleniu…
To Rani, nałożnica króla wyspy, Dhatusena, wychowywana w miejscu naznaczonym magią, które uzdrawia, daje moc i obdarza nieśmiertelnością. Rani ma do wypełnienia bardzo ważną wizję – urodzić nowe wcielenie króla, który sprawi, że Skała nie zostanie zawłaszczona przez ludzi.
Czy jej syn, przystojny książę Kassapa, spełni wolę małpich bogów? Ludzkie pokusy, żądze i intrygi sprowadziły niejednego na manowce... Kassapa ma w dodatku konkurenta: starszego brata, Mogallana.

Kilka słów o autorce:
       
Dorota Sumińska – doktor weterynarii, miłośniczka ludzi i zwierząt, psycholog zwierzęcy, prowadząca popularne radiowe i telewizyjne programy o zwierzętach.  Jej pasją są wyjątkowe przyrodnicze zakątki świata i egzotyczne podróże.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się