"Upoluj swoją książkę": najlepsi Ambasadorzy Czytania w Krakowie

"Upoluj swoją książkę": najlepsi Ambasadorzy Czytania w Krakowie

"Upoluj swoją książkę": najlepsi Ambasadorzy Czytania w Krakowie

Udostępnij

Bardzo ważnym elementem tegorocznej odsłony projektu „Upoluj swoją książkę” – realizowanego jako część ogólnopolskiej akcji Czytaj PL – był konkurs dla uczniów szkół średnich na najlepszy spot promujący czytelnictwo. Materiały filmowe miały w kreatywny sposób miały zachęcić młodzież do udziału w akcji oraz częstego sięgania po różnorodne tytuły – zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej.

Otrzymaliśmy aż 65 prac konkursowych od uczniów szkół średnich z całej Polski! Jury wybrało 10 najlepszych filmów, których autorzy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na dwudniowe wydarzenie do Krakowa (3-4 grudnia).

Podczas Gali Finałowej konkursu w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK) wyróżnione zespoły prezentowały, jak można zarażać pasją do czytania swoich rówieśników –  w szkole i w mediach społecznościowych, oraz jakie proczytelnicze inicjatywy udało im się zrealizować.

Po długich i burzliwych naradach jury konkursu wybrało 3 najlepsze prezentacje:

1 miejsce zajął zespół z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie w składzie: Wiktoria Rostkowska, Adriana Krupa, Natalia Kulesza. Opiekunem zespołu była p. Anna Grabowska.

Nagrodzony spot - Ambasadorzy Czytania 

2 miejsce zajął zespół z Zespołu Szkół w Głuchołazach w składzie: Magdalena Herchel, Hanna Ogrodnik, Nikola Seretna. Opiekunem zespołu była p. Mariola Śnieżek.

Nagrodzony spot - Ambasadorzy Czytania 

3 miejsce zajął zespół z Liceum Ogólnokształcącego nr 21 im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie w składzie: Katarzyna Kałkus, Patrycja Kutrzepa, Adam Dec. Opiekunem zespołu była p. Joanna Wójtowicz.

Nagrodzony spot - Ambasadorzy Czytania 


Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Drugiego dnia wydarzenia młodzież uczestniczyła w warsztatach twórczego pisania „Zostań swoim bohaterem/bohaterką. Jak ciekawie przedstawić siebie w mediach społecznościowych?” prowadzonych przez Marzenę Boniecką ze Strefy Pisania. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów uczyli się, jak w niebanalny sposób konstruować opowieści (posty, wpisy etc.) w mediach społecznościowych, zdobywając  praktyczną oraz teoretyczną wiedzę na ten temat. Poznali także mechanizmy literatury, które świetnie sprawdzają się w tego typu pisaniu.

Po warsztatach uczniowie wzięli udział w spacerze literackim po Krakowie. Na literackiej trasie znalazły się m.in: Collegium Maius, Teatr Słowackiego, najstarsza księgarnia w Europie znajdująca się przy krakowskim Rynku Głównym, miejsca zwiazane z polskimi noblistami czy kawiarnie będące centrum literackiego życia w mieście.

Galeria

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się