Social media bezpłatne szkolenie dla księgarzy
 "Ewangelia absencji istnienia",  Arkadiusz Kiński

"Ewangelia absencji istnienia", Arkadiusz Kiński

W Manufakturze Słów nowy tomik poezji Arkadiusza Kińskiego "Ewangelia absencji istnienia"

Udostępnij

Po "Kwadratowym jeżu" i "Byłam żoną biseksualisty" tym razem gdyńska Manufaktura Słów poleca najnowszy tomik poezji Arkadiusza Kińskiego pt. "Ewangelia absencji istnienia". Premiera tytułu 1 sierpnia br.

Nota o  Arkadiuszu Kińskim:

Poeta, publicysta, bloger. Urodził się 09.10.1979r. w Łęczycy. Dorastał i wychowywał się we wsi Mazew (woj. łódzkie). W roku 2010 zamieszkał w  Zgierzu, ale do Mazewa wciąż powraca, tam jego mała ojczyzna. Od wielu lat zajmuje się pisaniem. Tworzenie, składanie słów to jego mały świat. Świat,  który pozwala wyjść poza granice cienia. Poezja to droga, którą można dojść  do wolności, dojść do horyzontu człowieczeństwa.

Swoje utwory publikował w "Akancie", na stronach "Newsweeka", "Poeci.com" i  "Na łódce poezji". W roku 2011 formalnie zadebiutował w antologii 21 w skali Beauforta, ale to rok 2012 przyniósł przełomową antologię Sudecki pociąg  poetycki. Na jego koncie min. międzynarodowa Antologia, Po obu stronach Odry( wiersze tłumaczone na język niemiecki), Łódź tkanina z wada-mi, czy też  współudział w projekcie Piotra Goszczyckie-go: Listy z Wielkopolski.

W roku 2013 otworzył Szlak Literackiej PKP-Jazdy swoim odważnym debiutem, tomikiem pt."Obydwa"j. Zainteresowania dzieli pomiędzy muzykę, fotografię, sport, poezję, psychologię. Uwielbia czytać książki a jeszcze bardziej, uwielbia kupować dobrą literaturę".

Opinia o autorze:

"Arkadiusz Kiński dał mi się poznać jako wrażliwy człowiek z otwartym umysłem. Spotkaliśmy się akurat w momencie, w którym moja potrzeba wyrażania uczuć stała się tak duża, że zacząłem doświadczać otwarcia serca większego niż kiedykolwiek wcześniej. Było to na tyle mocne, że ogrom energii popłynął poprzez moje piosenki. Dlatego też doskonale rozumiem jego potrzebę wyrazu i  czuję ją w jego poezji. Jestem fanem czucia. Myślę, że Arek też...".( Jan "Jahlove" Pęczak (T.Love)")


Fragment wstępu:

W czasach gdy każdy, kto napisze wiersz, nazywa siebie poetą; gdy portale społecznościowe są pełne »literaturoznawców«, znających się na wszystkim; w czasach, gdy osób piszących  poezję i prozę jest więcej niż ją czytających, niezwykle trudno zostać poławiaczem pereł. […] Dlatego też należy docenić i nieść dalej tę poezję, która nie jest tylko składanką liter w słowa nic nie znaczące. Należy docenić to, co niesie przesłanie. […] Spotkanie z poezją Kińskiego przypomina mi rozmowę z ojcem, matką bądź też serdecznym przyjacielem, który z miłością największej prawdy wyświetla slajdy z naszego życia – zarówno te, które kładą się cieniem, jak i te, które ogrzewają dobrem, zrozumieniem i akceptacją, jak ogień z kominka w mroźną noc”.(Monika Sawicka)

*Ewangelia absencji istnienia* ukaże się we współpracy z Literacką PKP-Jazdą <http://www.literacka.pkp-jazda.pl/>. 
Będzie to osiemnasta publikacja w ramach tej ciekawej serii. Część z nich można wciąż zakupić na Exlibris.net.pl <https://exlibris.net.pl/pl/n/3>.

 

Tytuł: Ewangelia absencji istnienia

Autor: Arkadiusz Kiński

Gatunek: poezja

Wydawca: Manufaktura Słów

Miejsce wydania: Gdynia

Wydanie: I

Objętość: 94 strony

Format: 125x195mm

Okładka: Miękka

ISBN: 978-83-948492-7-6

 

 

 

 

  

   
  

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się