W Poznaniu trwa Festiwal Księgarni Kameralnych

W Poznaniu trwa Festiwal Księgarni Kameralnych

W Poznaniu trwa Festiwal Księgarni Kameralnych

Udostępnij

Przez cały maj i czerwiec w Poznaniu trwa Festiwal Księgarni Kameralnych. W małych księgarniach, które nie należą do żadnych sieci, organizowane są spotkanie z autorami książek - muzykolog Danutą Gwizdalanką, byłym rzecznikiem praw dziecka Markiem Michalakiem, autorką reportaży i wywiadów Agnieszką Jelonek czy pisarką Dorotą Kotos. 

Przy okazji kameralne księgarnie chcą pokazać, że ciągle działają i że nie trzeba wybierać sieciówek. Mówi przedstawicielka festiwalu Monika Synoradzka:

Słuchaj - Festiwal Księgarni Kameralnych

“Każda Księgarnia Kameralna jest księgarnią, ale nie każda księgarnia jest księgarnię kameralną.” Albert Einstein (tak naprawdę to on tego nie powiedział).

Czego możesz się spodziewać odwiedzając nasze progi i dlaczego tak fajnie jest to robić?

Księgarnie kameralne to nietypowe miejsca pełne książek tworzone przez ludzi z miłości i pasji do literatury i wiary, że małe księgarnie to istotny element tkanki kulturowej miasta. Każdego dnia dajemy wszystkim, którzy nas odwiedzają to, co najlepsze – wiedzę o książkach, rozmowy o nich, książkowe porady a czasem wspólne odgadywanie tytułów po nawet najprostszych wskazówkach. Wciąż niewiele osób wie jak fantastycznymi miejscami są tworzone przez nas księgarnie. Dlatego my – poznańscy księgarze z 7 poznańskich księgarni – Bookowski, Księgarni z Bajki, Księgarni Pasja, Księgarni Liber, Bookarest, Księgarni Medycznej Dom Zdrowia i Arsenału skupiliśmy się wokół inicjatywy Festiwalu Księgarń Kameralnych, której celem jest zachęcenie do odkrywania miejsc, które w Poznaniu tworzymy my i nasi koledzy i koleżanki – księgarze kameralni.

Inicjatywa finansowana jest ze środków budżetowych Miasta Poznania #PoznanWspiera

 

Na koniec festiwalu zaplanowano grę miejską. Szczegóły na stronie www.festiwalksiegarnkameralnych.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się