Ogólnopolska Izba Księgarń
 "Miasto dziewcząt", Elizabeth Gilbert

"Miasto dziewcząt", Elizabeth Gilbert

W REBIS-ie: Najnowsza powieść autorki bestsellerowego "Jedz, módl się, kochaj", zekranizowanego z Julią Roberts w roli głównej!

Udostępnij

"Miasto dziewcząt" Elizabeth Gilbert najpoważniejszym kandydatem do tytułu Najlepszej Powieści Roku 2019  - zdaniem Amazona.

"Życie jest nie tylko ulotne, ale też niebezpieczne, dlatego nie ma sensu odmawiać sobie przyjemności”

Tym mottem kieruje się główna bohaterka Miasta dziewcząt.Wyrzucona z prestiżowej uczelni Vivian trafia do Nowego Jorku, do ciotki, która prowadzi podupadający teatr rewiowy. Tu poznaje grono charyzmatycznych postaci: frywolne tancerki, seksownych amantów, znakomitą artystkę dramatyczną, autora tandetnych sztuk, muzyków i reżyserów. Gdy popełnia błąd i w środowisku wybucha skandal, jej nowy świat staje na głowie, ale choć nie od razu pojmie w pełni, co się stało, to jednak dzięki temu doświadczeniu zrozumie, czego pragnie i jak to osiągnąć. W "Mieście dziewcząt" autorka nie tylko zgłębia kobiecą seksualność, ale także tropi tajemnicze meandry prawdziwej  miłości.

Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem, czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku.

O twórczości Elizabeth Gilbert:


"Jej książki są tak inteligentne i tak świetnie napisane,że wpadasz po uszy i nie możesz się od nich oderwać ” .„ Entertainment Weekly
 
„Książki napędzane mądrością, humorem, szczerą wylewnością – stąd ich nieodparty urok ” . " The New York Times BookReview"

Kilka słów o autorcer:

Elizabeth Gilbert, uwielbiana na całym świecie pisarka, autorka bestsellerowego "Jedz, módl się, kochaj" ‒ sfilmowanego z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych ‒ oraz jego kontynuacji "I że cię nie opuszczę..."
REBIS opublikował obie te książki, a także zbiór opowiadań "Imiona kwiatów i dziewcząt" (nagrodzony Pushcart Prize i nominowany do PEN/Hemingway Award), powieści "Ludzie z wysp", "Ostatni taki Amerykanin" (w finale National Book Award), "Botanika duszy" (uznana
za najlepszą książkę roku 2013 przez m.in. „New York Timesa” „Washington Post” i „Chicago Tribune”) oraz poradnik „twórczej samopomocy” Wielka Magia.

Tytuł: Miasto dziewcząt
Tytuł oryginału: City of Girls
Autor: Elizabeth Gilbert
Przekład: Katarzyna Karłowska
Seria: Salamandra
Wydawca: Dom WydawniczyREBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera 3 września 2019
Wydanie: I
Objętość: 528 stron
Oprawa: broszura klejona ze skrzydełkami
Format: 14.00 x 20. 00 cm
ISBN 978-83-8062-499-3
Cena katalogowa: 39,90 zł

Podoba mi się, kupuję:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się