Wrocławski Dom Literatury, Pod napięciem,  Ján Púček

Wrocławski Dom Literatury, Pod napięciem, Ján Púček

We Wrocławskim Domu Literatury - Ján Púček

Udostępnij

Wydawnictwo Książkowe Klimaty i Wrocławski Dom Literatury zapraszają na spotkanie autorskie z Jánem Púčekiem, słowackim prozaikiem i krytykiem literackim, który w rozmowie z Agnieszką Kołodyńską opowie o swojej najnowszej powieści, "Przez ucho igielne (sploty)". Przełożona przez Weronikę Gogolę i wydana w ubiegłym roku przez Książkowe Klimaty książka jest trzecią publikacją w ogóle, a pierwszą ukazująca się w Polsce, w dorobku tego młodego, a już nagradzanego pisarza.

Rozmowę tłumaczyć będzie Tomasz Grabiński.

Czas: wtorek 4 września, godz. 19:00
Miejsce: Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro)

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Literatura pod napięciem, którego partnerem jest TAURON Polska Energia.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki Książkowych Klimatów, w tym "Przez ucho igielne (sploty)", w promocyjnych cenach!

O książce:
Być może istnieje podskórna tkanka świata wyznaczająca relacje ludzi i przedmiotów. A może to przypadek, że ścieżki murarza Jana i krawcowej Bożeny, początkowo oddalone, w pewnym momencie zbiegają się we wspólną drogę. Przyglądając się z bliska drobnym wydarzeniom, rzeczom i ludzkim zachowaniom Ján Púček wydobywa na powierzchnię sploty ludzkich historii.

Jan, działający podczas drugiej wojny światowej w antyfaszystowskim ruchu oporu, na ponad pięć lat staje się więźniem nazistowskich obozów koncentracyjnych. Nikt, nawet on sam, nie wierzy, że powrót do domu po wojnie będzie "nowym początkiem", który rozpocznie się wraz z założeniem niewielkiej manufaktury odzieżowej.

"Przez ucho igielne" – trzecia z kolei (a pierwsza wydana w Polsce) książka Jána Púčeka, to nostalgiczna, zabawna i jednocześnie smutna, opowieść o historii, rodzinie i domu.

O autorze:
Ján Púček (1987) - prozaik, redaktor, krytyk literacki, filmoznawca. Ukończył VŠMU na kierunku dramaturgia i scenopisarstwo z tytułem doktora. Debiutował zbiorem "Kameň v kameni" (2012) uhonorowanym nagrodą Jana Jochanidesa w kategorii najlepszy młody pisarz (2014), nagrodą Młody Twórca fundowaną przez Tatra Bank, nagrodą im. Ivana Kraski za najlepszy debiut roku. Rok później opublikował "Okná do polí", a w 2015 – "Przez ucho igielne (sploty)". W 2015 uhonorowany nagrodą Tibora Vichty za scenariusz zatytułowany "Kiedy kwitną szyny”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się