Wirtualne Targi Książki Empiku umacniają pozycję na rynku po czwartej edycji

Wirtualne Targi Książki Empiku umacniają pozycję na rynku po czwartej edycji

Wirtualne Targi Książki Empiku umacniają pozycję na rynku po czwartej edycji

Udostępnij

1,2 mln uczestników wydarzeń, ponad 795 tys. odwiedzających wirtualne stoiska, 373 tys. zakupionych książek – to bilans zakończonej właśnie 4. edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku, największego obecnie literackiego wydarzenia w polskim internecie.

Łącznie, w ramach czterech edycji Wirtualnych Targów Książki, został przekroczony próg miliona sprzedanych egzemplarzy – zarówno książek tradycyjnych, jak i cyfrowych. Ponadto, zorganizowano dotychczas ponad 210 wydarzeń online, które zgromadziły w sumie 4,5 miliona widzów. Dzięki rejestracji transmitowanych spotkań kanał Empiku na YouTube stanowi rozrastającą się bibliotekę kultury.

Największe wydarzenie w polskim internecie

Targi organizowane przez Empik to z pewnością największe literackie wydarzenie w polskim internecie. Październikowa odsłona odbyła się na pięciu scenach (Główna, Apostrof, Rozwój, Przecinek i Kropka oraz Forum) i objęła 60 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, w tym warsztaty oraz webinary. Formuła „festiwalu literatury”, którą zaproponował Empik, przyjęła się z ogromnym sukcesem, a sfera online stworzyła dodatkowe możliwości promocji książek i pisarzy. Transmisje spotkań z autorami na Facebooku oraz Instagramie uzyskały nie tylko 3,5 mln zasięgu, ale i zaangażowały publiczność, generując ponad 63 tys. interakcji w postaci komentarzy, polubień i udostępnień. Dużą popularnością cieszyło się spotkanie z Agnieszką Maciąg (77 tys. widzów) oraz z duetem: Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek (56 tys.). Jednak – spośród 60 targowych spotkań – najpopularniejsza okazała się premiera książki „Pierogi z kimchi” i towarzysząca jej sesja live cooking z autorką  Wioletą Błazucką. Wydarzenie obejrzało ponad 156 tys. widzów. To ponad 30% więcej w porównaniu do topowego spotkania z jesiennej edycji wydarzenia w 2020 roku.

- Wydarzenia online to nowy, powstały na bazie pandemicznych doświadczeń trend, który zostanie z nami na dłużej. Widzowie oczekują treści, które będą ich angażować, rozwijać i dawać możliwość aktywnego uczestnictwa. Świetnym przykładem jest Scena Rozwój, nowość w programie targów, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Widzowie mogli brać udział w zajęciach praktycznych – warsztatach, webinarach oraz live cookingu, np. na zamknięty webinar Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki” zarejestrowało się ponad pół tysiąca osób. Zaletą wydarzeń online jest również to, że nawet po zakończeniu targów widzowie nadal mają dostęp do wirtualnych spotkań na profilu facebookowym i kanale YouTube Empiku - podsumowuje Marcin Maćkiewicz, Menadżer Działu Eventów w Empiku.

Dzięki rejestracji spotkań online kanał Empiku na YouTube stanowi rozrastającą się bibliotekę kultury. W ramach czterech odsłon Wirtualnych Targów Książki zorganizowano ponad 210 wydarzeń online, które zgromadziły łącznie 4,5 miliona widzów. Do większości z nich można powrócić o dowolnej porze i z dowolnego miejsca, zupełnie za darmo.
 
 
 
 
 
 

Cyfryzacja treści tematem przewodnim spotkań dla branży

Również program branżowy z edycji na edycję jest coraz bardziej popularny i notuje wzrosty frekwencji. Wynika to z zapotrzebowania wydawców na spotkania z ekspertami w obszarze, w którym Empik jest niekwestionowanym liderem. W wydarzeniach na Scenie Forum, tym razem mocno skoncentrowanych na książce cyfrowej, wzięło udział 800 osób związanych zawodowo z rynkiem książki. Program został przygotowany w ścisłej współpracy z Virtualo i Empik Go, czyli podmiotami z Grupy Empik specjalizującymi się w audiobookach i ebookach.

Największe hity tej jesieni

Uczestnicy 4. Wirtualnych Targów Książki najchętniej sięgali po tytuły z kategorii: Książka dziecięca, Kryminał/sensacja/thriller oraz Literatura obyczajowa. Natomiast TOP5 targowych tytułów to: „Gwiazdkowy Prosiaczek”, czyli nowość od J.K. Rowling, „Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku” Agnieszki Maciąg, „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro, „TOPR 2. Nie każdy wróci” Beaty Sabały-Zielińskiej i „Pierogi z kimchi” Wiolety Błazuckiej.
Empik już teraz zapowiada wiosenną edycję Wirtualnych Targów Książki 2022 oraz zachęca do odwiedzania swoich kanałów na Facebooku i YouTube, gdzie można znaleźć setki literackich spotkań.
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się