Najnowsza książka Neli,  	  „Nela i kierunek Antarktyda”

Najnowsza książka Neli, „Nela i kierunek Antarktyda”

Właśnie się ukazała najnowsza książka Neli z wyprawy w najzimniejszy rejon świata "Nela i kierunek Antarktyda”

Udostępnij

Właśnie ukazała się najnowsza książka Neli z wyprawy w najzimniejszy rejon świata "Nela i kierunek Antarktyda”.

Na Ziemi jest pięć oceanów. Jeden z nich nazywany jest Lodowatym Oceanem Południowym i otacza Antarktydę. To właśnie w jego zimnych wodach, o temperaturze minus dwa stopnie Celsjusza, nurkowała Nela i zbierała materiały do najnowszej książki dla dzieci.

Co zobaczyła pod wodą? Dlaczego wolała uniknąć spotkania z lampartem morskim? Czemu jej strój przypominał strój kosmonauty?

Na te pytania i wiele innych można znaleźć odpowiedź w najnowszej książce Neli – „Nela i kierunek Antarktyda”.  

Mała Reporterka na początku lutego wybrała się w jedną ze swoich najniebezpieczniejszych wypraw – w kierunku bieguna południowego. Aby się dostać na lodowy kontynent, odbyła długą i trudną podróż. Leciała trzema samolotami, a następnie dwa dni płynęła lodołamaczem, by pokonać niespokojne wody Cieśniny Drake’a i dotrzeć do celu.

Odkrywając Antarktydę, z bliska podglądała codzienne zwyczaje tamtejszych zwierząt, m.in. pingwinów, lampartów morskich czy płetwali.

„Antarktyda to takie wielkie królestwo zwierząt zimnolubnych, szczególnie pingwinów. Na samym kontynencie mieszka ich aż pięć różnych gatunków, a kilka dodatkowych można spotkać na otaczających ją morzach. Mnie udało się zobaczyć prawie wszystkie. Te ptaki nieloty budują kolonie lęgowe, czyli takie miasta, w których są autostrady-ścieżki wydeptane między gniazdami a oceanem. To wygląda niesamowicie. Dodatkowo poznałam sekret pingwinów. Wiem, dlaczego chodząc, kołyszą się na boki. Opisałam to w mojej książce” – tłumaczy Nela.

W książce „Nela i kierunek Antarktyda” znajduje się wiele wyjątkowych zdjęć z podróży, kolorowych rysunków Małej Reporterki, a także pobudzających wyobraźnię opisów i ciekawostek na temat lodowego kontynentu. Dodatkowo w najnowszej, 13. z serii książce autorstwa Neli czytelnicy znajdą kody QR, dzięki którym otrzymają bezpłatny dostęp do unikalnych materiałów wideo. Na ostatniej stronie nie zabrakło miejsca na „pingwinie pieczątki”, które można zdobyć podczas autorskich spotkań z Nelą. „Przygoda na Antarktydzie była super, mam nadzieję, że dzieciom także się spodoba zimna kraina i ponownie razem ze mną wyruszą na wyjątkową wyprawę” – mówi dzielna podróżniczka i dodaje: „Tę książkę zadedykowałam wszystkim dzieciom, które czytają moje książki, oraz ich rodzicom, ale również pewnej wyjątkowej osobie, którą bardzo podziwiam i chciałabym, aby dzieci również ją poznały. To francuski badacz, oceanograf, biolog morski i wynalazca – Jacques-Yves Cousteau. To właśnie z jego inicjatywy Antarktyda jest dziś chroniona. Chcę kontynuować jego misję i przekazać ją innym dzieciom”.

Oficjalna premiera książki zaplanowana jest na środę, 5 czerwca br., jednak pozycja „Nela i kierunek Antarktyda” jest dostępna w przedsprzedaży – przed Dniem Dziecka – na stronie www.empik.com już od 27 maja 2019 oraz w salonach Empik.

Nela – 13-letnia podróżniczka, autorka książek dla dzieci i reporterka telewizyjna. Od piątego roku życia podróżuje po kontynentach, nagrywając i opisując swoje przygody. Jej idolem jest Steve Irwin, za którego przykładem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia. Regularnie opisuje swoje przygody z najdalszych zakątków świata w serii cieszących się ogromną popularnością książek dla dzieci. Czterokrotna zwyciężczyni nagrody Bestsellery Empiku: za rok 2015 („Nela i tajemnice świata”), za rok 2016 („Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”), za rok 2017 („Nela i skarby Karaibów”) oraz za rok 2018 („Nela na wyspie rajskich ptaków”).W 2014 roku rozpoczęła prowadzenie własnego autorskiego programu podróżniczego pt. „Nela Mała Reporterka", emitowanego w TVP ABC.

Aktualnie Nela rozwija projekt edukacyjno-badawczy w ramach tworzonej przez siebie fundacji „The Adventure starts Here Foundation”. Fundacja będzie tworzyć bazy badawcze na całym świecie, gdzie będą zapraszani naukowcy oraz dzieci, które staną się obserwatorami przyrody. Pierwsza baza badawcza ma powstać w dżungli na Kostaryce.
 
Więcej informacji: Facebook https://www.facebook.com/podrozeneli/ oraz Instargram  @podrozeNeli.pl_official  

Zdjęcia do pobrania: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/141055,,-nela-i-kierunek-antarktyda-najnowsza-ksiazka-neli-z-wyprawy-w-najzimniejszy-rejon-swiata-wlasnie-si

Tytuł: „Nela i kierunek Antarktyda”

Autor: Nela Mała Reporterka

Data premiery: 05.06.2019 r.

Wydawnictwo: Burda Książki

Źródło informacji: Samuel Willson Productions


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się