Woody Allen jednak nie kończy kariery?

Woody Allen jednak nie kończy kariery?

Woody Allen jednak nie kończy kariery?

Udostępnij

Kilka dni temu łamy prasy światowej obiegła informacja o zakończeniu kariery filmowej Woody Allena.  Światowej klasy reżyser miał odejść na emeryturę tuż po premierze pięćdziesiątego już filmu w swoim dorobku – „Wasp 22”. Dziś sytuacja jednak wygląda zgoła inaczej.

Tuż po głośnym wywiadzie Woody’ego Allena w hiszpańskim „La Vanguardia”, z którego dowiedzieliśmy się, że reżyser postanowił od teraz skupić się wyłącznie na pisaniu powieści, portal „Deadline” publikuje nowe oświadczenie:

Woody Allen nigdy nie powiedział, że odchodzi na emeryturę ani że jest zajęty pisaniem kolejnej powieści. Powiedział jedynie, że myśli o tym, aby przestać kręcić filmy, które trafiają na platformy streamingowe po krótkiej obecności w kinach. Nie sprawia mu to przyjemności, gdyż jest miłośnikiem doświadczenia kinowego. Aktualnie nie ma zamiaru kończyć z reżyserią. Co więcej, jest bardzo podekscytowany pobytem w Paryżu, gdzie kręci swój 50. film - skomentował rzecznik Woody'ego Allena.

Wasp 22” - (nie)ostatni film w karierze Woody’ego Allena

Woody Allen jest obecnie we Francji, gdzie trwają prace na planie produkcji „Wasp 22”, która wedle dotychczasowych doniesień, miałaby być thrillerem, utrzymanym w stylu filmu „Wszystko gra” z 2005 roku. Oznacza to, że Allen miałby po raz kolejny odejść od swoich komediowych korzeni i skupić się na produkcji bardziej dramatycznej, którą zagraniczne media określiły także jako: „romantyczny thriller o toksycznej relacji” dwójki kochanków
Więcej: https://rozrywka.radiozet.pl

Woody Allen być może nie powiedział wprost, że nie chce już kręcić filmów, ale przyznał, że nie odczuwa już radości z reżyserowania. Przypomnijmy, co powiedział w wywiadzie dla La Vanguardia”:

- Kiedyś moje filmy trafiały do kin na całym świecie, a później wielokrotnie do nich wracano. Teraz trafia do kina na cztery czy sześć tygodni, a potem od razu wpada do przesyłania strumieniowego lub płatności za obejrzenie… To nie to samo. Nie wiem, co czuję, na temat kręcenia filmów, ale na pewno nie mam z tego takiej samej frajdy jak kiedyś. 

Woody Allen nie planuje obecnie żadnej nowej publikacji książkowej może być smutną wiadomością dla fanów jego prozy. W ciągu swojej kariery Allen wydał bowiem kilka powieści i zbiorów opowiadań. Do najsłynniejszych należą: „Czysta anarchia” i „Wyrównać rachunki”. Jak możemy dowiedzieć się z portalu Amazon.com, w sierpniu tego roku ukazał się najnowszy tom opowiadań i komiksów autora słynnego reżysera. Tom „Zero Gravity” zbiera na razie dość przychylne recenzje, w przeciwieństwie do ostatniego filmu reżysera. „Hiszpański romans” (org. „Rifkin’s Festvial”) z 2020 roku nie zebrał zbyt pochlebnych opinii widzów i krytyków.

Przeczytaj cały artykuł:

 

źródło: https://rozrywka.radiozet.pl, https://www.well.pl/

fot. Huffpost

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się