Wyjątkowy maraton we Wrocławiu. Ponad 100 osób czytało przez kilka godzin jedną książkę

Wyjątkowy maraton we Wrocławiu. Ponad 100 osób czytało przez kilka godzin jedną książkę

Wyjątkowy maraton we Wrocławiu. Ponad 100 osób czytało przez kilka godzin jedną książkę

Udostępnij

Językoznawca prof. Jan Miodek, piosenkarz Maciek Kurowicki, koszykarz Maciej Zieliński, aktorka i piosenkarka Justyna Szafran, polityk Stanisław Huskowski, prezes MPK Krzysztof Balawejder, dziennikarka Wanda Ziembicka-Has, oraz dziesiątki innych wrocławian wzięły udział w sobotę we Wrocławskim Maratonie Czytelniczym. Ponad 100 osób czytało powieść „Weź z nią zatańcz” Filipa Zawady promując czytelnictwo i namawiając do sięgania po dobre tytuły.

Sobotnia (15 października) odsłona Wrocławskiego Maratonu Czytelniczego była poświęcona wrocławskiemu autorowi – finaliście Nagrody Literackiej Nike 2020 – Filipowi Zawadzie i jego najnowszej powieści „Weź z nią zatańcz”.

– Tradycyjnie już przeczytamy całą książkę, bez skrótów i bez zmian, w znakomitym towarzystwie artystów, dziennikarzy, sportowców, naukowców i samorządowców. Będzie to okazja do posłuchania dobrej lektury, spotkania z ciekawymi ludźmi, wypicia smacznej kawy. A jeśli ktoś nie może do nas dotrzeć, zapraszam na profil DCF na Facebooku, tam całość czytania na żywo – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Przez kilka godzin, non stop, powieść Zawady czytali artyści, dziennikarze, sportowcy, naukowcy, politycy oraz samorządowcy.

- Promujemy czytelnictwo, namawiamy do sięgania po dobre tytuły, a od teraz także wspieramy naszych, wrocławskich i dolnośląskich twórców - mówi o maratonie czytelniczym Jarosław Perduta, dyrektor DCF-u. 

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia. 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się