X Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej

X Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej

X Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej w Kaliszu

Udostępnij

W dniach 8-10 listopada Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka Mleka” oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na IX Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej.

W programie zaplanowano kilkadziesiąt godzin spotkań z literaturą, muzyką, fotografią, obrazem, teatrem, rozmowy z twórcami, koncerty, wystawy, Turniej Jednego Wiersza, rozstrzygnięcie konkurów, podsumowanie sezonu, kilka premier, kilka wspomnień.

Festiwal zainauguruje spotkanie Leszkiem Żulińskim. Rozmowę o jego najnowszej książce „Wiersze z lamusa” poprowadzi Bogdan Zdanowicz. Na festiwalowej scenie pojawi się też żołnierz i poeta, Maciej Filipek, w towarzystwie Marcina Królikowskiego.

Wiersze z ostatniej książki poetyckiej „Pogańskie morze” zaprezentuje Paweł Kozioł, poeta i krytyk literacki, związany z warszawskim Staromiejskim Domem Kultury.

Z czytelnikami spotka się również Magdalena Krytkowska, autorka “Dziennika pisanego jutro”.

W Turnieju Jednego Wiersza pula nagród wynosi 4 tys. zł, a poza nagrodą finansową można zdobyć unikatową statuetkę, co roku na nowo projektowaną i wykonywaną przez kaliskiego rzeźbiarza, Włodzimierz Ćwira.

Odbędzie się również spotkanie z Karolem Samselem – laureatem pierwszej edycji Turnieju Jednego Wiersza z 2011 roku, jurorem w kolejnej edycji, wielokrotnym gościem, ale i prowadzącym wiele festiwalowych spotkań, wykładów, paneli dyskusyjnych.

Zaplanowano również koncert duetu Kasprowicz-Marinczenko. W programie usłyszymy utwory Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego, Leonarda Cohena oraz autorskie utwory m.in. do wierszy Andrzeja Bursy i Jana Kasprowicza.

Festiwalowi towarzyszy wystawa prac uczestników warsztatów artystycznych One Day in Calisia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się