Zagraj na 15. Przystanku Niepodległość już w tę środę!

Zagraj na 15. Przystanku Niepodległość już w tę środę!

Zagraj na 15. Przystanku Niepodległość już w tę środę!

Udostępnij

W tym roku główną atrakcją 15. edycji Przystanku jest gra online „Tak zmienił się świat”, której rozgrywki będą odbywać się w dniach 11-15 listopada 2020. Zagrać można będzie od 11 listopada poprzez aplikację internetową przystanekniepodleglosc.muzhp.pl.

Tematem przewodnim gry będą przemiany komunikacyjne i kulturowe na początku  XX wieku, a celem pokazanie, jak radio zmieniło życie społeczeństwa i w jaki sposób dzięki nowoczesnej technice otworzyła się dostępność informacji, oferty edukacyjnej, kulturalnej  i sportowej w okresie dwudziestolecia międzywojennego.  

Zdobywcy najlepszych wyników w trakcie rozgrywek między 11 a 15 listopada 2020 zostaną docenieni atrakcyjnymi nagrodami. Po 15 listopada, również będzie można zagrać, jednak te rozgrywki online nie będą już nagradzane. 

Uzupełnieniem gry będzie dostępny na stronie MHP quiz tematyczny „Co Ty wiesz o radiu?”.

Obejrzyj spot promujący 15. Przystanek Niepodległość - spot 30'

 

Fabuła i opis gry

Oto rodzina Marcińskich. W czterech pokojach na drugim piętrze warszawskiej kamienicy mieszkają: Adam Marciński, jego żona Anna, dzieci Janek i Zosia, dziadek Wojciech z babcią Marią, kot Florek i kanarek Ptyś. Każdy z członków rodziny ma swoje zainteresowania, przyzwyczajenia i potrzeby. Dziadek nie wyobraża sobie dnia bez porcji codziennych informacji, Maria uwielbia chodzić do teatru, Adam z Anną chętnie odwiedzają warszawskie kabarety, Janek należy do harcerstwa, uwielbia grać w piłkę nożną, a Zosia najchętniej cały dzień poświęciłaby lekturze. Pewnego dnia w domu pojawia się cudowny wynalazek – magiczne pudełko. Uczestnicy gry „Tak zmienił się świat” będą mogli śledzić codzienność rodziny Marcińskich. Rozwiązując kolejne zadania będą mogli zajrzeć do kolejnych pokoi mieszkania na drugim piętrze.

Jak zmieniło się życie państwa Marcińskich, kiedy w domu pojawiło się radio? Czy uda im się pogodzić własne upodobania z zainteresowaniami pozostałych członków rodziny? Może będą to czwartkowe spektakle radiowego Teatru Wyobraźni lub koncerty muzyczne. Które z transmitowanych wydarzeń przykują do odbiornika całą rodzinę – uroczystości państwowe czy imprezy sportowe? Może Adam i Anna, zamiast wychodzić wieczorem do kabaretu zostaną w domu i będą się dobrze bawić z artystami „Wesołej Lwowskiej Fali”.

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć towarzysząc rodzinie Marcińskich i uczestnicząc w grze „Tak zmienił się świat”. Wówczas również każdy odpowie bezbłędnie na pytania quizu „Co ty wiesz o radiu?” zamieszczonego na stronie internetowej Muzeum Historii Polski.

 

Jak grać ?

Aby rozpocząć grę, należy zalogować się poprzez aplikację internetową przystanekniepodleglosc.muzhp.pl

Aplikacja internetowa jest jednocześnie kartą gry – tam wyświetlają się zadania dla grających online.

Wiek uczestników gry: 12+

 

Zaloguj się i grah, gdzie chcesz i kiedy chcesz:

przystanekniepodleglosc.muzhp.pl

ZAPRASZAMY OD 11 LISTOPADA – ZAGRAJ I ŚWIĘTUJ Z MUZEUM HISTORII POLSKI ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI!

Organizator: Muzeum Historii Polski

Darczyńca: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Partner: Polskie Radio SA

Patroni medialni: TVP3 Warszawa, Polska Agencja Prasowa, Polska The Times, Nasze Miasto, dzieje.pl, interia.pl

Kontakt dla mediów:

Marek Stremecki, Rzecznik Prasowy Muzeum Historii Polski

601 177 901

e-mail: marek.stremecki@muzhp.pl biuro.prasowe@muzhp.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się