Budynek. ul. Francuska

Budynek. ul. Francuska

Zakochani w książkach

Udostępnij

Jak wiadomo książki kochamy nie tylko w Walentynki, ale przez cały rok, jednak dla zakochanych w książkach Biblioteka Śląska szykuje wyjątkową niespodziankę właśnie 14 lutego.

W najbliższy wtorek (14 lutego br.) w gmachu Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuskiej 12 uruchomiony zostanie nowy stały punkt – Regionalia. Salon Antykwaryczno-Bibliofilski.
Każdy, kto odwiedzi w tym dniu nową agendę będzie mógł nieodpłatnie otrzymać jedną wybraną publikację. Z całą pewnością zakochani w książkach znajdą w zbiorze liczącym ponad 3 tys. woluminów odpowiednią dla siebie pozycję. Dzieła Tomasza Manna, Juliusza Kadena-Bandrowskiego, czy Williama Szekspira powinny ucieszyć  pasjonatów – twierdzą pracownicy Biblioteki Śląskiej –  bo z  myślą o takich właśnie osobach utworzono Regionalia. Salon Antykwaryczno-Bibliofilski, który ma ambicję bycia prawdziwą kopalnią skarbów dla koneserów klasyki, bibliofilów i archiwistów lokalnej historii.  Od 15 lutego Salon będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00. W przyszłości będą organizowane  tu spotkania z lokalnymi twórcami i dyskusje o literaturze, a książki będzie można kupić za symboliczne kwoty.  Jeśli z różnych powodów  nie można było trafić  w księgarniach na jakiś tytuł w latach 70. czy 80., to z pewnością tę pozycję będzie można dziś znaleźć w Salonie przy ul. Francuskiej – dodają pracownicy Biblioteki Śląskiej.

 Akcja „Zakochani w książkach" zainaugurowana zostanie 14 lutego br., w Salonie Antykwaryczno-Bibliofilskim Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuskiej 12, o godz. 13.00.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się