Zakończyły się francuskie Targi Książki dla Młodzieży

Zakończyły się francuskie Targi Książki dla Młodzieży

Zakończyły się francuskie Targi Książki dla Młodzieży

Udostępnij

W Montreuil zakończyły się wczoraj targi Salon du livre de jeunesse. To jedna z najważniejszych imprez czytelniczych we Francji, w której bierze udział ponad 400 wystawców. Instytut Książki wsparł obecność Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej, której książki cieszą się we Francji dużą popularnością.

Targi trwały od 30 listopada do 5 grudnia w podparyskim Montreuil. Podczas Salon du livre de jeunesse swoje publikacje z zakresu literatury dziecięcej zaprezentowało ponad 400 wydawców. Oprócz możliwości zakupu książek i zapoznania się z nowościami na rynku, organizowane były także wydarzenia towarzyszące – debaty, warsztaty, spotkania z autorami – głównie przeznaczone dla dzieci. Aleksandra Woldańska-Płocińska została zaproszona do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, a Instytut Książki wsparł finansowo tę inicjatywę.

Książki Alkesandry Woldańskiej-Płocińskiej, Smakologia (Mangeons bien, mangeons malin), Śmieciogród (Halte aux déchets!) i Zwierzokracja (Respectons les animaux) zdobyły we Francji dużą popularność. Autorka podczas swojego pobytu na targach wzięła udział w debacie poświęconej promowaniu ekologicznego trybu życia oraz spotkała się z czytelnikami, by podpisać książki.

Aleksandra Woldańska-Płocińska pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Pisze i ilustruje książki dla dzieci.

Zobacz galerię zdjęć:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się