Zapraszamy do nowych tytułów IMPULS-u
Oficyna Wydawnicza "Impuls" nie zwalnia tempa. Kolejny miesiąc – kolejne, długo wyczekiwane premiery i literatura zdolna zaspokoić najwybredniejsze gusta. Osoby poszukuąceÄ ce wiedzy z dziedzin pedagogiki, resocjalizacji, socjologii, psychologii, mediów i komunikacji i wielu pokrewnych mają u nas przyjazną przystań. Postój, refleksja i zaduma są jak najbardziej wskazane! Zapraszamy.
W czasie zimnej aury warto się skryć w ciepłym miejscu i wykorzystać ten czas na dobrą książkę.
Oficyna Impuls poleca nowości: listopad i grudzień 2018
W takie miejsce warto udać się z nowościami Impulsu:
Polecamy najnowszą publikację Marleny Kilian i Emilii Śmiechowskiej-Petrovskij pt. Niepełnosprawność w okresie późnej dorosłości.
Celem monografii jest ukazanie różnych pól problemowych, które mieszczą się w interdyscyplinarnym obszarze łączącym zagadnienie starości i niepełnosprawności, w odniesieniu do stanu badań, dobrych praktyk, współczesnych narzędzi, technik i strategii edukacyjno-rehabilitacyjnych. Publikacja ma odpowiadać na narastającą potrzebę wytyczenia wspólnego forum działań o charakterze naukowym, wdrożeniowym i praktycznym w dziedzinie niepełnosprawności w starszym wieku, nabierających znaczenia w kontekście nasilającego się procesu starzenia się społeczeństw i jego konsekwencji dla zdrowia oraz sprawności w wymiarze jednostkowym i ogólnospołecznym.
Publikacja skierowana jest do szerokiego grona czytelników. Bezpośrednimi jej odbiorcami będą z pewnością osoby pracujące z seniorami doświadczającymi niepełnej sprawności, jak również studenci i kursanci przygotowujący się do profesjonalnej aktywności zawodowej. Celem publikacji jest zwiększenie kompetencji w zakresie wiedzy i umiejętności profesjonalnych specjalistów pracujących z seniorami o obniżonej sprawności dzięki udostępnieniu źródła informacji na temat specyfiki funkcjonowania osób starszych z niepełnosprawnością, metodyki pracy, form i metod terapeutycznych, a także pomocy i narzędzi rehabilitacyjnych, w tym technologii wspomagających. Pozycja adresowana jest również do środowiska akademickiego – zaprezentowane wyniki analiz teoretycznych i badań empirycznych, jak również doniesienia z praktyki prowokują do dalszych eksploracji naukowych...
Koniecznie poznaj naszą
nowość
Książkę Masaż klasyczny autorstwa Marka Kowalcze wyróżnia przede wszystkim jej doskonałe opracowanie pod względem praktycznym. Książka zawiera niezbędne i rzeczowo przedstawione informacje teoretyczne. Ale jej główna treść skoncentrowana jest na wykonaniu masażu klasycznego. Na szczególne uznanie zasługuje bogata i starannie przygotowana oprawa graficzna obrazująca metodykę wykonywania masażu klasycznego.
Pan Marek Kowalcze od wielu lat zajmuje się wykonywaniem i nauczaniem masażu klasycznego i treść książki odzwierciedla Jego doświadczenia zawodowe, jako masażysty i nauczyciela.
Polecamy książkę napisaną z dużym wyczuciem zarówno dla potrzeb osób uczących się masażu klasycznego, osób uczających masażu, jak również dla osób zajmujących się zawodowo wykonywaniem masażu klasycznego w lecznictwie, odnowie biologicznej, kosmetologii i sporcie...
Koniecznie poznaj naszą nowość
Jako trzecią propozycję w najnowszej ofercie Oficyny Impuls prezentujemy premierową publikację Katarzyny Marszałek poświęcnoą ZHP i ZHR pt. "Wybór źródeł do dziejów ZHP i ZHR w latach 2017–2018.
Wybór źródeł do dziejów ZHP i ZHR w latach 2017–2018 jest już 9 książką w serii i jest kontynuacją opublikowanej w Oficynie Wydawniczej „Impuls” w latach 2014–2017 serii wydawniczej zawierającej materiały źródłowe do dziejów organizacji harcerskich w Polsce od chwili powstania stowarzyszeń do czasów współczesnych – Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W skład serii wchodzi również monografia z 2016 roku "Dziedzictwo, którego nie można odrzucić. Próba interpretacji wybranych źródeł z lat 1918–2015 do dziejów Związku Harcerstwa Polskiego, będącą próbą interpretacji materiałów dotyczących ZHP. W 2018 roku w serii ukaże się również "Harcerska lista (nie)obecności".
Analiza polskiej bibliografii harcerstwa za lata 1989–2017.
Koniecznie poznaj naszą nowość
Na koniec aktualnej propozycji z oferty naszych nowości rekomendujemy publikację Grzegorza Całka pt. "Rada rodziców po reformie edukacji".
Wspieraniem rad rodziców zajmują się juź od ponad dziesięciu lat, odkąd w Instytucie Inicjatyw Pozarządowych wystartowaliśmy z programem „Rodzice w szkole”.
Przez ten czas przeprowadziliśmy wiele projektów skierowanych do rodziców, rad rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół i przedszkoli, a także urzędników samorządowych. Wzięło w nich udział kilka tysięcy osób z ponad 1200 placówek.Działaliśmy różnymi metodami. Przede wszystkim prowadziliśmy szkolenia, warsztaty, seminaria, konferencje, krótsze i dłuźsze (i kilkugodzinne, i kilkudniowe), dla różnych odbiorców. Wydawaliśmy publikacje, pisaliśmy artykuły do czasopism fachowych. No i oczywiście rozmawialiśmy, doradzaliśmy, pomagaliśmy, konsultowaliśmy. Tak jest do dziś – nie ma tygodnia, a we wrześniu kaźdego roku nie ma dnia, abym nie otrzymał pytań (przez e-mail, media społecznościowe czy telefonicznie)
dotyczących różnych aspektów funkcjonowania rad rodziców. Znaczna część pytań się powtarza, ale co i raz otrzymuję nowe – takie, które, mimo dziesięcioletniego doświadczenia, potrafią mnie zaskoczyć.
Koniecznie poznaj naszą nowość
Serdecznie zapraszamy do wydawnictwa. Polecamy i rekomendujemy naszą ofertę.