Pan Poeta, księgarnia Tarabuk

Pan Poeta, księgarnia Tarabuk

Zaproszenie na spotkanie z Panem Poetą

Udostępnij

Zapraszamy na poetyckie TARABAJANIE - spotkanie z Panem Poetą, autorem wierszy dla dzieci o samoakceptacji i tolerancji, które odbędzie się w sobotę 24 lutego o godz. 12:30 w Tarabuku w Teatrze Lalka w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od ul. Świętokrzyskiej). Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy na tarabuk@tarabuk.pl

Pan Poeta przeczyta swoje wiersze w sposób wielce artystyczny, dzieci spotkają się z ich głównymi bohaterami, nakarmią kury, przebiorą kaczkę, zrobią dzioby… Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie w śmiesznym przebraniu. 

Na koniec spotkania Pan Poeta będzie podpisywał książki:
Kura, co tyła na diecie
Wróbel, co oćwierkał sąsiadów
Kruk, co kracze pokrakanie
Kaczka, co przebrała miarkę” 

Jak rozpoznać Pana Poetę?
Kolorowa muszka, okulary, pacynka i ponadprzeciętny wzrost – oto jego atrybuty. Po napisaniu każdej z wierszowanych bajek ten wielkolud skacze z radości pod sufit (a umówmy się, daleko nie ma) i układa do nich zabawy. Po co? Bo dzieci uczą się przez zabawę, więc to najlepsza droga do rozmowy z maluchami na tematy poruszane w książkach. Pan Poeta w pisaniu bajek dla dzieci odnalazł swoją pasję. Sam nie wie dlaczego, ale bardzo się cieszy, gdy wpadnie na odpowiedni wers lub słowo, zresztą – zabawę słowem, poezję lingwistyczną i językoznawstwo pokochał jakiś czas temu – na polonistyce na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisząc z myślą o dzieciakach, dostosował się do ich świata, w którym wszystko jest niezwykłe  i rzadko coś bywa dziwaczne. Stąd też duże okulary, kolorowa koszula i fantazyjna mucha. Wizerunek Pana Poety musi być wiarygodny.
Więcej na temat twórczości Pana Poety na www.panpoeta.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się