Zapraszamy na premierowe spotkanie z Januszem Szostakiem, autorem książki"Widziadła świadectwa z zaświatów". Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Harde.
Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” jest inicjatywą mającą na celu budowanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej Polaków, promowanie na antenach Telewizji Polskiej i w serwisie TVP VOD treści tożsamościowych wyprodukowanych lub koprodukowanych przez nadawcę publicznego. Nazwa wydarzenia nawiązuje do tytułu ostatniej książki-wywiadu papieża Polaka św. Jana Pawła II, której tematem jest człowiek – świadek wydarzeń XX wieku, poszukujący tożsamości w spotkaniu z Bogiem i znaczenia słów „Ojczyzna”, „Naród”, „Europa”.
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło XIII edycję konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa. Celem konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa.
Oświadczenie Polskiej Izby Książki w związku z rządowym projektem ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.
W marcu Wrocław odwiedzą laureatki i laureaci wszystkich najważniejszych polskich nagród literackich przyznanych w ubiegłym roku. Będzie to powrót do spotkań z pisarkami i pisarzami z cyklu „Salon zdobywców”, który przez ostatnie trzy lata był organizowany przez Wrocławski Dom Literatury w grudniu, podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek. W 2020 roku z powodu pandemii targi książki, a wraz z nimi „Salon zdobywców” zostały odwołane. Organizatorzy wracają więc to tych istotnych literackich rozmów teraz – a poprowadzą je Michał Nogaś i Irek Grin. Spotkania odbędą się w Klubie Proza i będą transmitowane na żywo w sieci.
Trwa organizowany przez Fundację Olgi Tokarczuk i Wrocławski Dom Literatury program edukacyjny dla szkół zatytułowany „Jak zdobyć nagrodę Nobla?”, który ma pomóc zrozumieć fenomen pisarstwa Noblistki, a także wesprzeć promocję literatury i czytania. Jego druga odsłona skierowana jest do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych, przed którymi postawiono wyzwanie napisania najciekawszej mowy noblowskiej. Teksty do konkursu można zgłaszać do 26 lutego.
Sporo osób zarzuca mi, że moje opowiadania są zbyt wulgarne, zbyt brutalne, i że przesadzam. Poznałem to środowisko i wiem, że nic w moich tekstach nie jest przesadzone - rozmowa z Igorem Jarkiem – autorem nominowanego do Paszportów Polityki zbioru opowiadań „Halny”. Rozmowę prowadziła Krzysia Kowalczyk – Autorzy Książek w Obiektywie.
Największy lęk, ale i fascynację, rodzi to, co nieznane – dlatego wiosenny atak epidemii i związane z nim zamknięcie było doświadczeniem tak dojmującym. Seria Dzienników Pandemicznych Instytutu Literatury, która właśnie się ukazała, to zapis zróżnicowanych przeżyć niezwykle trudnego czasu, materiał o wadze niebagatelnej zarówno pod względem artystycznym, jak i socjologicznym.
Tao seksu i długowiecznosci
Patrz, jak spadam
Etyka
Osaczenie
Zewnętrzny porządek, wewnętrzny spokój
Ukryty język symboli
Portal Księgarski
Modlę się ze św. Józefem
Bogdan Nawroczyński. Oddech myśli
Nigdy dość. Mózg a uzależnienia
Serca bicie.
Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.
Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.
Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.
Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.