Od piątku 29 września można będzie zwiedzać ekspozycję w nowym budynku Muzeum Historii Polski na terenie warszawskiej Cytadeli. Na wystawie „Wielkie i małe historie” zobaczymy ponad 500 przedmiotów obrazujących 1000 lat historii naszego kraju.
Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej, Polski PEN Club organizują nowy festiwal poetycki pt."Warszawa wierszy". Festiwal potrwwa od 30 września di 9 października w Domu Literatury
Spotkania z pisarzami, m.in z Joanną Kuciel-Frydryszak, Konstantym Gebertem czy z objawieniem literatury nurtu Young Adult Katarzyną Barlińską, złożą się na rozpoczynający się w poniedziałek wieczorem XIV Festiwal Literacki Zebrane w Białymstoku. Zaplanowano też dyskusje i koncerty.
Para Prezydencka ogłosiła, że w 2024 r. w ramach 13. odsłony Narodowego Czytania przypomnimy sobie dramat Juliusza Słowackiego zatytułowany Kordian. Tegoroczna akcja Narodowego Czytania, w której czytano Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej odbyła się w ponad 6000 miejscach, w tym w 300 poza granicami naszego kraju.
Przed nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, które 26-29 października w EXPO Kraków znów zgromadzą dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, spotkać się z ulubionymi pisarzami, zdobyć autografy i powiększyć swoje domowe biblioteczki o nowe tytuły.
W najbliższą niedzielę przypada okrągła, setna rocznica urodzin jednej z najwybitniejszych polskich poetek. W Roku Wisławy Szymborskiej w całej Polsce (i nie tylko!) odbywają się dziesiątki, a nawet setki wydarzeń, mających na celu upamiętnienie Noblistki oraz przypominanie o jej twórczości starszym i młodszym czytelnikom. Z okazji przypadającej 2 lipca rocznicy zebraliśmy niektóre spośród tych, które są jeszcze przed nami.
Redakcja Portalu Księgrskiwego www.ksiazka.net.pl przedstawia rozmowę z Agnieszką Bryndzą-Stabro, autorką pierwszej biografii wybitnego rzeźbiarza Igora Mitoraja pt."Igor Mitoraj. Polak o włoskim sercu".
Prezentujemy wywiady z wydawcą, Witoldem Podedwornym (OW ATUT), i właścicielami zamków Świny i Niesytno, Jackiem Drogoszem i Krzysztofem Harkawym. Rozmowa ta towarzyszy konkursowi literackiemu inspirowanemu historią tychże właśnie zamków.
Oficyna Wydawnicza ATUT oraz spółki Zamek Świny i Zamek Niesytno ogłaszają konkurs literacki na powieść nawiązującą do historii tych zamków. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 tysięcy złotych, a jego książka zostanie wydana przez Oficynę Wydawniczą ATUT.
Persowie
Katedra
Języki prawdy. Eseje z lat 2003-2020
To ja byłem Vermeerem
Mówcie mi Kasandra
Portal Księgarski
Najważniejsze to przeżyć
Żony gniewu
Po tamtej stronie
Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.
Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.
Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.
Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.